Piłka – podstawowy trener jeźdźca

10258643_678553572190509_1450631206271720673_oPiłka wymaga od naszych ciał zrównoważenia, spokojnego oddechu i koncentracji. Bez nich utrzymanie się na niej nie jest możliwe. Koń o te cechy prosi, pokazując to brakiem zrozumienia naszych poleceń.

Piłka jest więc nie tylko znakomitym trenerem naszej równowagi, ale także siły i wewnętrznego spokoju. Jest też doskonałym środkiem zapobiegającym dolegliwościom kręgosłupa.

Przy pomocy drugiej osoby uklęknij na piłce. Staraj się stopniowo wyciszać swoje ciało. Zauważ, że jeśli ustawisz się w równowadze, ustawisz głowę nad klatką piersiową, klatkę nad miednicą, uspokoisz i pogłębisz oddech, puścisz „mięśnie psychogenne”, z jednoczesnym napięciem mięśni brzucha i pleców ciało zacznie się uspokajać. Trzymaj ręce osoby pomagającej coraz delikatniej. Gdy nie będziesz potrzebować podtrzymania poproś ją, aby imitowała rękoma ruchy pyska konia w stępie. Poczuj jak niezależnie od pozycji tułowia pracują Twoje ręce. W kolejnych ćwiczeniach można użyć wodzy. Ćwiczenie to uczy miękkiej, spokojnej i podążającej ręki. W kolejnych ćwiczeniach można użyć wodzy. Powodzenia!!!