NJK TEAM

Z dumą i radością przedstawiam Wam moich wspaniałych uczniów. Każdy z nich ma inną osobowość i temperament. Wszystkich jednak łączy ten sam cel – uczyć nie tylko biomechanicznych aspektów dosiadu, ale przede wszystkim zauważać emocjonalność zarówno konia jak i jeźdźca, aby trening był zawsze w atmosferze komfortu. Wszyscy zostali przeszkoleni pod moim okiem, znają metody treningowe, którymi posługuję się w relacji z jeźdźcem, a także potrafią używać pomocy dodatkowych, tj. obciążniki, paski, taśmy czy piłeczki squishy. Podczas szkolenia moi uczniowie brali także udział w warsztatach z psychologiem, wspaniałą Anią Cichoń. Uważam, że w pracy trenera ogromnie ważna jest zrozumienie emocji, które pojawiają się zarówno po stronie ucznia, jak i trenera. Praca z emocjami to ogromna część moich treninigów, dlatego trenerzy NJK TEAM zostali także w tym temacie przeszkoleni. Zgłębialiśmy też różne formy dotyku, aby przełamać tak częsty u ludzi opór przed bliskością i nauczyć się dotykać nie tylko dłonią. Wzrok i głos mają podobną moc. Cieszę się, że wypuszczam w świat „moje pierwsze dzieci”, bo nie jestem w stanie dojechać wszędzie tam, gdzie mnie zapraszacie. Mottem mojego szkolenia jest praca z poziomu serca i wiem, że udało mi się nauczyć tego moich wspaniałych uczniów.


Agata Curyło
województwo małopolskie

zobacz kontakt

tel.: 604 780 855
Strona w przygotowaniu

Z końmi jestem związana od 12 lat. Pracę zawodową z rozpoczęłam 6 lat temu. Początkowo miała to być praca dorywcza, ale wraz z czasem zaczęło się to zmieniać, do tego stopnia, że teraz traktuję to jako element, którym chcę wypełnić całe swoje życie. W kontakcie z końmi oraz ich jeźdźcami jestem bardzo wyczulona na emocje, które im towarzyszą. Staram się tworzyć atmosferę, w której i jeździec i koń czują się komfortowo, przez co mogą wspólnie rozwijać swoje umiejętności. Gdy pojawia się problem, czy to w dosiadzie czy w relacji z koniem, nie boję się szukać wszelkich rozwiązań. Dociekam źródła niepowodzeń, aby trening zawsze kończył się poczuciem zadowolenia zarówno dla konia, jak i jeźdźca. W swojej pracy stawiam na komfort psychiczny i fizyczny, prowadzę zajęcia z dużą uwagą na biomechanikę jeźdźca i konia. Stacjonuję w Radgoszczy – stajnia Alado. Można do mnie przyjechać ze swoim koniem, dysponujemy pokoikiem dla gości. Dojeżdżam do par koń-jeździec w okolicy Tarnowa oraz do zorganizowanych grup w całej Polsce.


Agnieszka Figiel-Sekulska
województwo kujawsko-pomorskie

zobacz kontakt

tel.: 608-642-911

Trener NJK Team, instruktor rekreacji ruchowej o specjalności jazda konna, hipoterapeuta, pedagog specjalny, nauczyciel, absolwentka studiów podyplomowych o specjalności Fizykoterapia i masaż. Właścicielka przydomowej stajni w miejscowości Dębionek (kujawsko- pomorskie). Pracuje przede wszystkim z dziećmi i młodzieżą rozpoczynającymi swoją jeździecką przygodę. Współpracuję również z Rodzicami w celu poprawy relacji dziecko- rodzic. Treningi prowadzę na swoim koniu lub mogę dojechać do Ciebie na terenie wojnie kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Dzięki wiedzy zdobytej na wielu różnych szkoleniach oraz studiach potrafię spojrzeć holistycznie na człowieka i jego konia. Wspólnie możemy stworzyć współpracujący, pełen harmonii duet. W pracy moim celem jest takie przygotowanie ciała jeźdźca, aby było elastyczne i w pełni przepuszczalne. Zadbam o prawidłowe ułożenie Twojego ciała na końskim grzbiecie. Jeżeli będziesz gotowy do „głębszej” pracy, spojrzenia „wewnętrz” siebie pomogę Tobie stawić czoło blokadom, które są w głowie i wpływają na Twoje ciało. Pomogę nazwać i oswoić Twoje emocje. Nauczysz się patrzeć na konia z głębi serca, z poziomu „miłości i zrozumienienia”. Scalisz swój oddech i ruch w pełnej harmonii i zaufaniu do Twojego konia i samego siebie. Rodzicu, jeżeli takie świadome jeździectwo jest tym czego szukasz dla swojego dziecka to zapraszam do współpracy.


Aleksandra Ciszek
województwo lubelskie

zobacz kontakt

tel.: 510-353-970

Inżynier zootechniki, technik hodowca koni, wieloletnia instruktorka jeździectwa zdobywająca doświadczenie w dziesiątkach stajni rozlokowanych w niemal całej Polsce. Uczestniczka dziesiątek szkoleń, kursów, warsztatów. Swoją wiedzę zdobywałam między innymi pracując dla prestiżowej stajni Melloni Horses. Od lat związana jestem w nurtem jeździectwa naturalnego, które stopniowo doprowadziło mnie do zrozumienia technik dosiadowych, biomechaniki konia oraz emocjonalności wpływającej na całokształt wyszkolenia jeździeckiego. Jestem stanowcza, acz wrażliwa, pewna siebie lecz nie zaborcza, silna, ale delikatna. O koniach marzyłam odkąd pamiętam i na koniach jeździłam odkąd pamiętam. Prywatnie jestem właścicielką tarantowatej kobyłki Kali oraz skarogniadego wałaszka Iwara. Jestem dumną trenerka z zespołu Natalii Jasickiej-Krugiołki.

Specjalizuję się w pracy z młodymi końmi, przygotowywaniu koni pod siodło oraz w treningu początkujących jeźdźców. Można do mnie przyjechać na trening, gdyż udostępniam moje konie. Stacjonujemy w miejscowości Rozkosz (wiem, mi też się podoba ta nazwa) 20 km od Chełma.


Joanna Noras
województwo śląskie

zobacz kontakt

tel.: 503-030-687

Całe moje życie to szeroko pojęty sport i rekreacja. Przechodząc przez kilka dyscyplin sportowych ostatecznie i jedynie bo bardzo mocno z serca, pozostało jeździectwo.
Idąc za jego głosem, jako kierunek studiów wybrałam Wychowanie Fizyczne i tak też do dziś pracuję, ucząc dzieci i młodzież. Ciągle poszerzam swój warsztat nauczycielsko – trenerski o różne szkolenia i studia podyplomowe z zakresu biomechaniki ruchu człowieka jak i konia.

W pracy z ludźmi jak i z końmi bardzo cenię podejście całościowe, uwzględniające fizyczność i psychikę – uważam, że dobry trener musi widzieć więcej i głębiej, aby faktycznie dotrzeć do sedna „problemu” i móc trafnie skorygować błędy.

Wieloletni trening jako zawodnik dyscyplin jeździeckich pokazał mi jak piękny, ale i wymagający wobec nas jest to sport. Czego zawsze brakowało mi w tym treningu? Większego zwrócenia uwagi na to, jak zachowuje się ciało człowieka na koniu, korygowania dosiadu w prawidłowy sposób i uwzględnienia skąd faktycznie pochodzi taka, a nie inna postawa człowieka. Najważniejsza jest dla mnie otwartość serca i wsparcie emocjonalne ze strony trenera.

Prowadzę treningi w spokoju, harmonii i zaufaniu, aby jeździec i koń czuli się ze sobą połączeni z poziomu serca, bez presji i wyciskania siódmych potów. Chcę, aby pracowali w zrozumieniu siebie, dzięki czemu ich rozwój będzie przebiegać owocniej.

Dojeżdżam do par koń-jeździec w okolicy województwa oraz na szkolenie zorganizowane na terenie całego kraju.


Kinga Kunefał
województwo lubuskie

zobacz kontakt

tel.: 512-490-232
https://www.instagram.com/equi.choice/

Z końmi jestem od najmłodszych lat. Konie fascynowały mnie one dziecka i każdą wolną chwilę spędzałam w stajni. Jestem instruktorem jazdy konnej od 6 lat, zajmuję się osobami w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju. Prowadzę treningi wszechstronnorozwojowe, zgodne z biomechaniką. Uważam, że to bardzo ważne, aby „bawić się” pracą z końmi na wielu płaszczyznach. Staram się, aby nasze sesje treningowe były fajną i ciekawą aktywnością zarówno dla jeźdźca jak i konia. „Dziecięca radość”, którą możemy czerpać podczas spędzania czasu z tymi wspaniałymi zwierzętami jest jednym z moich priorytetów.

Zapraszam do współpracy osoby pasjonujące się jeździectwem. Mogę udostępnić moje rumaki. Stacjonuję w KS Centaurus w Zielonej Górze, (waga jeźdźca do 70kg). Współpracę rozpoczynamy od treningu dosiadowego i razem ustalamy dalszy plan działania. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu to nie szkodzi, mogę udostępnić mój kawecan i pas do lonżowania z uchwytami. Zawsze jest potrzebna dodatkowa osoba, doświadczona w lonżowaniu koni, którą też w razie potrzeby mogę zapewnić. Jeśli masz ochotę, możemy bawić się pracą na lonży, przeszkodach parkurowych lub na drągach. Jestem osobom mobilną, na terenie Zielonej Góry i okolic mogę dojechać. Jeśli chodzi o dalsze trasy, to jestem otwarta na wyjazdy do zorganizowanych grup, co pozwoli na rozłożenie kosztów dojazdu.


Mateusz Pater
województwo małopolskie

zobacz kontakt

tel.: 571-528-257
https://www.instagram.com/mateusz_pater_/

Jestem związany z końmi od około 10 lat. Nauczam jazdy konnej od około 3 lat (wliczając praktyki). Prowadząc treningi, kieruję się empatią, dobrem konia i jeźdźca. Z uważnością na ciała i umysły obojga, mając na uwadze ścisłe połączenie, jakim jest ciało i umysł. Łączę nie tylko wiedzę o jeździe konnej, ale również o psychologii, behawiorze i biomechanice.

Obecnie można umawiać się do mnie na treningi w Stajni Alado (Radgoszcz). Za około pół roku (marzec 2024) będzie możliwość zaproszenia mnie do swojej stajni w jakimkolwiek zakątku Polski. Moją pasją jest też malarstwo i rzeźba. Jest więc możliwość zorganizowania warsztatów artystycznych, podczas których uczę uwrażliwiania rąk, co przenosi się bezpośrednio na pracę w kontaktem czy nawet dotyk w przestrzeni koń-jeździec. Rzeźbienie końskiego ciała uwrażliwia nas na każdy zakamarek końskiego ciała, co bardzo pozytywnie odbija się w przeniesieniu na relacje z żywymi końmi. Zapraszam do zapoznania się z ofertą na moich mediach społecznościowych.


Monika Szkubiel
województwo lubuskie

zobacz kontakt

tel.: 725-277-777
https://www.instagram.com/szkubiel_m/

Jak większość koniarzy, swój pierwszy kontakt z końmi miałam już w okresie dziecięcym i od tamtej pory nie było odwrotu. Wsiąkłam, pochłonęła mnie miłość i pasja do tych zwierzaków. Ciągła chęć pogłębiania wiedzy przeciągnęła mnie przez różne stajnie, dzięki którym miałam możliwość doświadczenia pracy z różnymi końmi, młodymi, doświadczonymi, tymi po przejściach i tymi zupełnie zwykłymi. Doświadczenia te zaowocowały uprawnieniami instruktora, sędziego kat. skoków i drugą klasą sportową. Jednak to wciąż było mało.. Brakowało połączenia, wisienki na torcie – konia i jeźdźca widzianego jako całość, gdzie ciało jeźdźca nie przeszkadza, tylko jest miłym, towarzyszącym plecakiem. Miałam szczecie trafić na Natalię, która swoją cierpliwością i wiedzą wprowadziła mnie w świat treningów dosiadowych.


Nikodem Gąska
województwo małopolskie

zobacz kontakt

tel.: 791-990-417
https://www.instagram.com/gasior_w_kopytach/

Z końmi jestem związany od 16 lat. W tym okresie zdążyłem być zawodnikiem w skokach przez przeszkody i w ujeżdżeniu oraz przejść niebywałą transformację w kontekście treningu koni i samej jazdy konnej. Instruktorem jestem od 3 lat. W tym czasie pracowałem w kilku miejscach i wiem już do czego chcę dążyć w swojej pracy. Podczas treningów zwracam mocno uwagę na biomechanikę jeźdźca jak i konia. Zdaję sobie również sprawę z tego, że do przepuszczalności w ciele nie dojdę w momencie kiedy umysł jest napięty – praca w rozluźnieniu, techniki relaksacyjne i uwalnianie napięcia są nieodzowną częścią treningu pary koń- jeździec czy to ziemi czy z siodła.

Moją pasją jest też praca podkuwacza, często bywam na terenie Wrocławia, gdzie nadal pogłębiam tę wiedzę i jednocześnie kuję i werkuję konie w okolicznych stajniach. Mogę więc także przygotować warsztat na ten temat, przy okazji pracy dosiadowej.

Stacjonuję w stajni Alado w Radgoszczy, gdzie prowadzę treningi zarówno dla dzieci jak i dorosłych na poziome podstawowym i średnio zaawansowanym. Dojeżdżam do grup zorganizowanych na całym terenie Polski.